Весняні приморозки як захистити рослини

Весняні приморозки як захистити рослини

Захист рослин

6 хв. 128

 (0)    0

Зміст

  1. Що таке зворотні заморозки та їхня небезпека
  2. Рослини, стійкі до короткочасних заморозків
  3. Як зменшити вплив заморозків на рослини
    • Метод задимлення ділянки
    • Укриття агроволокном
    • Прикривання соломою
    • Використання кріопротекторів
  4. Препарати із захисною дією

Весняні заморозки особливо небезпечні для кісточкового саду, під вплив весняного приморозку підпадають персики, абрикоси, вишні, сливи, черешні. А також ранні овочеві культури та зелень вони можуть попасти під коливання весняної температури. Навесні існує поєднання теплого дня і це оманливої спонукає до швидкого розпускання квітів та зелених листочків чим рослини ризикують опиниться під раннім веснянним приморозком. 

 

Що ж таке зворотній приморозок та в чому його небезпека.

Зворотній приморозок це короткочасне повернення різкого зниження низької температури. Вони можуть навесні знизитись до -5 чим завдасть рослині непоправної шкоди, він може бути що в період активного вегетаційного росту рослини у фазі брунькування саду та активного цвітіння. Зворотній приморозок тим і небезпечний бо може настати в пізній весняний період коли багато рослин вже ростуть у відкритому грунті. Його небезпека в тому, що молоде листя, бруньки на деревах та квітки які розпустились на них неймовірно та дуже чутливі до навіть простого холодного повітря і не говорячи вже про приморозок тому вони здатні до протистояння проти приморозку самостійно.

Культури які можуть сміливо переносити зворотній нетривалий приморозок.

До таких рослин належать:

  • петрушка може витримати від -7 до - 9 градусів;
  • морква може витримати від -5 до - 9 градусів;
  • селера може витримати від -3 до - 5 градусів;
  • цибуля, кріп і шпинат може витримати від -5 до - 7 градусів;

Однак, це не означає що ці рослини здатні також витримати циклічні приморозки, які повторюватимуться довгий період часу, такий фактор також поступово спричинить більше їх ушкодження і призведе до їх загибелі.

Тож, як можна спробувати зменшити вплив на рослину якщо очікується приморозок

  • Метод задимлення ділянки.

Можна розвести багаття яке не створюватиме вогнища, а лише даватиме багато диму. Цим методом необхідно користуватися більш ближче до ранку коли очікується сам приморозок щоб на момент настання приморозку рослини потрапили під димову завісу. Звісно метод не є стовідсотковим та не найекологічніший, але надасть невеликий захист.

  • Укриття для рослин з агроволокна 

Зазвичай під час ранньовесняного вирощування бажано користуватися прикриттям рослини від ймовірних заморозків та й просто холодних ночей. Для цього можна скористатися агротканиною її називають агроволокно воно є різної щільності яку можна підібрати для будь якої рослини.

  • Прикривання рослин які ростуть на грунті шором соломи

Звісно цей метод підійде тільки для тих рослин які щойно зійшли та мають невелику вегетативну частину. То можна взяти такий паросток накрити жменею соломи це допоможе захистити рослину від наземного приморозку а в подальшому та солома може слугувати як мульча під рослиною.

  • Використання спеціальних препаратів які знизять рівень ураження таким як приморозок 

І звісно це застосування спеціальних кріопротекторів, які нададуть рослині своєрідний захист від приморозку та захистять її від ймовірного стресу.

 

Перелік препаратів які мають захисну дію:

  • Препарат Марс ЕЛ 

це своєрідний біостимулятор який використовується для замочування посадкового насіння, або ж кореневої частини рослини перед проведенням висадки, а також його можна використовувати як прилипач або ж кріопротектор який додається під час листової обробки. Кріопротекторні препарати мають властивості яка обумовлена тим, що складова яка входить до їх складу а саме полімери мають можливість знижувати температуру яка призводить до замерзання клітинного внутрішнього соку та води яка знаходиться в протоплазмовій клітині що в свою чергу перешкоджає утворенню в ній кристаликів льоду. За таким принципом працює препарат Вимпел К а також стимулятор Епін Екстра та такі препарати як:

·        Гуміфілд форте фульвік

·        Гуміфілд форте аміно

·        Гуміфілд ВР 18

·        Фульвігрін антистрес

·        Фульвітал плюс

·        Ізабіон

·        Фітомаре

·        Мегафол

·        Атонік плюс

·        Амалгерол

 (0)    0

Ваш комментарий успешно отправлен. Спасибо за комментарий!
Оставить комментарий
Каптча
Комментарии Facebook